Studio Bambini to pasja kształtowania małego i dużego człowieka, inspirowania do harmonijnego rozwijania ciała i umysłu. To przestrzeń, w której dziecko, rodzic, opiekun, oraz nauczyciel otrzyma narzędzia do realizowania siebie, przekraczania nieznanych granic, poznawania sposobów umiejętnego kreowania osobowości. Studio Bambini powstało przede wszystkim dla dziecka. Wszelkie działania podejmowane w pracowni edukacyjnej dążą do tego, aby dzieciństwo było szczęśliwe, spełnione, pełne odkrywania i poznawania. Zajęcia w Studio Bambini to inwestycja na całe życie.
Studio Bambini to nowa jakość zajęć dla dzieci i dorosłych, dająca inspiracje do samorozwoju człowieka w każdym wieku. Pracownia edukacyjna oferuje zajęcia, warsztaty dla dzieci od urodzenia do wieku szkolnego, także warsztaty i kursy dla rodziców oraz nauczycieli. Dzięki bogatej ofercie zajęć, każdy znajdzie coś dla siebie.
Warsztaty naukowe Studio Einsteino są naszym autorskim programem kreatywnego odkrywania świata przez małych naukowców. Dzieci posiadają naturalną ciekawość świata, doświadczania go na każdym kroku. To my dorośli tłumaczymy im rzeczywistość. Dlaczego fizyka, chemia, biologia, geografia i pochodne nauki pojawiają się w nauczaniu tak późno?

TEMATY:

-TAJEMNICE ZIEMI -Młodzi Einsteini – geolodzy- rozpoczną swoją przygodę od poznawania Matki Ziemi;)... Poznają tajemnice naszej planety, co ma w środku i na zewnątrz. Zbadają warstwy gleby, oraz rodzaje skał. Dowiedzą się skąd się biorą trzęsienia ziemi, ruchome piaski, wulkany... Nasza planeta kryje w sobie tyle tajemnic, które po warsztatach nie będą już nikogo dziwić.

- STANY SKUPIENIA-Dzieci poznają stany skupienia, oraz jak się je zmienia. Wyczarują śnieg, oraz wywołają Gina z butelki ;). Wykonają ciecz newtonowską, która tak naprawdę ma właściwości ciała stałego i cieczy. Na zakończenie zaopiekują się własnoręcznie wykonanym glutkiem polimerowym. Uf... Dużo pracy czeka młodych naukowców.

-ŻYWIOŁY-Młodzi naukowcy przeniosą się do świata Kapitana Planety. W trakcie spotkania ujarzmią wodę, ogień, ziemię i powietrze!

-DŹWIĘK I HAŁAS-Jeszcze nie było tak głośnych zajęć! Naukowcy dowiedzą się czym jest dźwięk i fale akustyczne, w jaki sposób można wzmocnić dźwięk. Zagrają na rzeczach, które nie są instrumentami.

-KOLORY I OPTYKA- Pryzmat otworzy przed młodymi naukowcami świat kolorów. Dzieci zbadają czym jest tęcza, skąd się bierze kolor, czym jest światło i cień, ultrafiolet. Będzie barrrrdzo kolorowo!

-MAGNETYZM-Dzieci dowiedzą się czym jest magnes, co to jest biegun, pole magnetyczne, oraz lewitacja, wykonując oczywiście mnóstwo ciekawych doświadczeń. To spotkanie będzie tak magnetyzujące, że mali naukowcy nie będą mogli się oprzeć naukowemu poznawaniu świata!

-ALE JAJKA!-Zwykłe jajko stanie się głównym bohaterem spotkania. Będzie zaskakiwało swoimi właściwościami fizycznymi i chemicznymi, oczywiście za pomocą różnych substancji. Jajko zaskoczy nie jednego naukowca!


- INNE TEMATY- Tematyka może być inna,w zależności od potrzeb programowych placówki.


CZAS: 60 min

ILOŚĆ DZIECI:
-dzieci do od 3,5 do 6 lat -max. 10 osób w grupie
- dzieci od 7 do 10 lat- max. 15 osób w grupie

CENA: zapytaj o cenę

TERMIN: ustalany indywidualnie z placówką, co najmniej miesiąc przed zajęciami 

UZGODNIENIA: Udostępnienie sali 30 min przed warsztatami i 30 min po warsztatach. W sali stoliki dla dzieci, krzesełka, stolik na sprzęt, miejsce na manipulacje na podłodze, dostęp do wody, wolna ściana na wyświetlenie projekcji, stolik na projektor, do tematu Kolory i optyka zaciemniona salaniebawem zjęcia
Copyright Nazwa.pl